Daniils Medvedevs pēc episkā Aus Open fināla nosauc Rafu Nadalu par 'ārprātīgu' ar privātu jautājumu

Daniils Medvedevs neticēja Rafaela Nadala spējai, atspēlējoties no diviem setiem episkajā Austrālijas atklātā čempionāta finālā. Nadalam pat nebija paredzēts sasniegt Austrālijas atklātā čempionāta finālu pēc tam, kad tikai gada sākumā viņš atspēlējās no savainojuma.

Tas notika Melburnas vasaras setā, kur viņš uzvarēja Maksimu Kresiju, taču Austrālijas atklātais čempionāts spānim gadu gaitā ir bijis nelaimīgs medību lauks.

Tas bija vienīgais 'Grand Slam' turnīrs, kurā Nadalam vairāk nekā vienu reizi savā izcilajā karjerā nav izdevies uzvarēt, gan Rodžeram Federeram, gan Novākam Džokovičam dominējot Down Under.

Taču spānis visu turnīru bija iedvesmotā formā ar dažām iespaidīgām uzvarām pār Denisu Šapovalovu un Mateeo Berretīni, lai iekļūtu finālā.

Medvedevs bija galvenais fināla favorīts, lai gan pēdējo sešu mēnešu laikā pasaules ranga 2. vieta bija lieliskā formā.

Rafaels Nadals pabeidza episko atgriešanos

Rafaels Nadals pabeidza episko atgriešanos (Attēls: GETTY)

Savu pirmo 'Grand Slam' turnīru viņš uzvarēja ASV atklātajā čempionātā septembrī, bet gada beigās sasniedza ATP fināla finālu.

Novaka Džokoviča prombūtnē Medvedevam tika likts uzvaras otro galveno uzvaru pēc kārtas.

Un viņš izskatījās labi, lai to izdarītu viegli pēc tam, kad panāca ērtu divu setu pārsvaru.

Pie 3:3 Medvedevam bija trīs iespējas lauzt pretinieka servi un pavērt pārliecinošu pārsvaru.

Taču Nadals kaut kā iedziļinājās, lai paliktu setā, un galu galā paņēma savu pirmo mača breiku, lai piespiestu ceturto setu.

Tas sāka vērst lietas Nadalam par labu, un vēl viens stundu ilgs sets lika Nadalam atkal izcīnīt rezultātu un izlīdzināt rezultātu.

Momentum tagad bija Nadala pusē, un, kamēr Medvedevs joprojām cīnījās spēles galotnē, viņš neko nevarēja darīt, lai apturētu pretinieka uzbrukumu.

Nadals beidzot pirmo reizi mačā izvirzījās vadībā, tikai Medvedevam atspēlējoties, spānim servējot mačā.

Taču Medvedevs nespēja gūt labumu, jo Nadals nekavējoties atspēlējās, pirms izgāja uz spēli, lai izveidotu vēsturi ar 21. Grand Slam titulu.

Runājot pēc mača, Medvedevs bija neticīgs, kā viņa 35 gadus vecais pretinieks šķietami neizrāda nekādas noguruma pazīmes.

Daniils Medvedevs beigās bija neticīgs

Daniils Medvedevs beigās bija neticīgs (Attēls: GETTY)

'Grūti runāt pēc piecām stundām un 30 minūtēm un zaudēt,' viņš teica.

'Bet es vēlos neapsveikt Rafu, jo tas, ko tu šodien darīji, bija pārsteidzošs.

'Mača laikā es vienkārši mēģināju spēlēt tenisu, bet pēc spēles es viņam vienkārši jautāju: 'Vai tu neesi noguris?'

'Tas bija neprātīgi. Līmenis bija ļoti augsts, un jūs paaugstinājāt savu līmeni pēc diviem 21. Grand Slam setiem.

'Es domāju, ka jūs būsiet noguris, pat tikai nedaudz, bet jūs joprojām uzvarējāt maču, tāpēc esat pārsteidzošs čempions.

'Jums [Federers un Džokovičs] joprojām ir laba sāncensība. Tas vēl nav beidzies, bet apsveicu, tas bija neticami.