Lionels Mesi UZVAR Pasaules kausu, Argentīnai visu laiku klasiskajā spēlē ar soda sitieniem pārspējot Franciju

Lionels Mesi ir vainagojies savu izcilo karjeru, uzvarot Pasaules kauss ar Argentīnu pēc visu laiku klasiskā fināla Katarā. Superzvaigznes uzbrucējs guva divus vārtus un palīdzēja savai komandai uzvarēt ar soda sitienu sēriju pēc tam, kad ļoti dramatiska spēle pēc pagarinājuma beidzās ar 3:3.

Otrajā puslaikā Argentīna bija vadībā ar 2:0 un šķietami devās uz slavu. Taču Kylian Mbappe bija citas domas un minūtes laikā guva divus vārtus, ievedot maču līdz pagarinājumam.

Mesi, kurš iepriekš guva vārtus no 11 metru soda sitiena atzīmes, uzskatīja, ka to ir uzvarējis pagarinājuma otrajā periodā. Viņš pagrūda mājup no tuva attāluma, lai lielākā daļa pūļa nonāktu gultā.

Bet Mbappe pabeidza savu hat-trick ar vēl vienu soda sitienu, lai to nosūtītu uz sitienu. Argentīna guva visus četrus sitienus, taču Kingslijs Komans un Aurēlēns Čuameni netrāpīja.

Gonsalo Montiels realizēja uzvaras sitienu, nosūtot Hugo Llorisu nepareizā virzienā. Un Mesi beidzot varētu saukt sevi par Pasaules kausa ieguvēju, kas būs viņa pēdējā spēle šajā turnīrā.

Argentīna, Francija Pasaules kausa fināls

Argentīna vienā no visu laiku dramatiskākajiem Pasaules kausa finālturnīriem pārspēja Franciju (Attēls: GETTY)

Lionels Mesi uzvar Pasaules kausa izcīņā

Lionels Mesi divreiz guva vārtus, Argentīnai Pasaules kausa finālā pārspējot Franciju (Attēls: GETTY)

Puslaikā Argentīna bija sapņu zemē. Mesi izvirzīja viņiem vadību no 11 metru soda sitiena atzīmes pēc tam, kad Ousmane Dembele pakludina Andželu Di Mariju Francijas 18 jardu soda laukumā.

Di Marija pēc savainojuma izārstēšanas sāka savu pirmo izslēgšanas spēļu posmu. Un viņš bija nākamais punktu tabulā, gūstot vienus no turnīra labākajiem komandas vārtiem.

Francija izskatījās apmaldījusies, un Didjē Dešānam bija kaut kas jādara. Viņš 41. minūtē atvilka gan Dembelē, gan visu laiku rezultatīvāko vārtu guvēju Olivjē Žirū.

Les Bleus joprojām cīnījās, lai sagrautu Argentīnas aizsardzību, un pirmo stundu nebija trāpījis pa vārtiem. Bet tad vīrietis Mbape ieslēdza siltumu.

Kad Rendalu Kolo Muani nogāza Nikolass Otamendi, Mbape izspieda savu 11 metru soda sitienu garām Emi Martinesam. Tikai pēc minūtes Mbappe vēlreiz guva vārtus, raidot bumbu otrā stūrī, nosūtot spēli uz pagarinājumu.

Francijai bija pārākums pievienotajā periodā. Bet tieši Mesi domāja, ka viņam ir pēdējais vārds.

NEVAJADZIET NLAIST garām
Nevils uzbrūk Lielbritānijas valdībai par medmāsu 'dēmonizēšanu' Pasaules kausa debatēs
Deivids Bekhems 'atteicās klausīties' Kataras Pasaules kausa vadītāju teiktajā par Geriju Nevilu
Bekhems ir atstājis Kataras Pasaules kausa vadītājus 'sakaitinātus' un 'satrauktus' vēstniekus

emija Martinesa

Emi Martiness bija Argentīnas varonis soda sitienu sērijā (Attēls: GETTY)

Pēc tam, kad Lautaro Martiness pārspēja offside lamatas, Mesi pieskārās tuvajam attālumam nedaudz pāri līnijai. Bet Francija tur nebija pabeigta.

Mbappe guva vēl vienu sodu, redzot, ka viņa sitienu atvairīja Gonsalo Montiela roka. Viņš piecēlās un piecēlās, lai gūtu pirmo hat trick Pasaules kausa finālā kopš 1966. gada.

Abas puses varēja uzvarēt pagarinājuma vēlu. Taču pēc trīs soda sitieniem šajā mačā uzvarētāju noskaidroja sērijā.

Mbape izcēlās pirmais un guva vārtus, tāpat kā Mesi. Taču Komana pūles izglāba Martiness.

Paulo Dibala guva vārtus Argentīnas labā, kad Čuameni raidīja sitienu tālu no kreisās malas. Kolo Muani saglabāja Franciju pēc tam, kad Leandro Paredess guva vārtus, bet Montjels pacēlās un saglabāja nervu, lai uzvarētu Argentīnas izlases labā.

Vai vēlaties jaunākās Premjerlīgas ziņas, kad tās publicējam Express Sport? Pievienojieties mūsu jaunajai Facebook grupai, noklikšķinot uz šeit

Nākošais

Lionels Mesi ieberž sāli Kailiāna Mbapē brūcēs, kad Argentīna uzvarēja Franciju, lai iegūtu Pasaules kausu